1. Hlavní stránka
  2. Novinky
  3. Podavač šroubů FIAM EasyDriver

Podavač šroubů FIAM EasyDriver

Podavače šroubů slouží k automatickému nabíjení šroubků do montážního šroubováku a výrazně zlepšují produktivitu práce. Urychlují montáž spoje, protože snižují čas, který potřebujeme k nasazení šroubu do správné polohy při ručním podávání šroubu. Montážní šroubovák má kleštinu s bitem, upravenou pro konkrétní montážní situaci.

Automatické podávání šroubů také významně snižuje únavu operátora. Podavač šroubů EasyDriver od italské společnosti FIAM ve spojení s montážním šroubovákem je velmi jednoduchý na obsluhu a při zavěšení utahovacího kompletu na balancér nebo uchycení přes pantograf je navíc velmi dobře ovladatelný.

Podavač šroubů EasyDriver je poháněný stlačeným vzduchem. Pracuje na principu vibračního hrnce, který posouvá šrouby po spirále směrem vzhůru, kde jsou odebírány a následně hadicí dopravovány do přidržovací kleštiny spojené s montážním šroubovákem.

EasyDriver je vhodný pro střední až velké dávky spojů, které používají stejný typ šroubu. Maximální počet šroubů / min = 60 ks, návratnost investice do podavače šroubů ve výrobě je velmi rychlá.

Forward Bit Stroke

Podavač EasyDriver je standardně vybavený systémem Forward Bit Stroke, patentovaným společností FIAM. Při podání šroubu do kleštiny zůstává šroub přidržený před bitem v ideální montážní pozici a pro obsluhu viditelný. Během šroubování není přidržovací hlava v kontaktu s obrobkem, nedochází tedy k žádnému nadbytečnému odírání povrchu výrobku.

Tento způsob podávání šroubů je vhodný pro šroubování v místech s omezeným přístupem (např. spoje blízko bočních stěn, malé průměry otvorů atp.).

Forward Bit Stroke je systém podávání šroubů spolehlivější než běžnější teleskopický systém. Na druhou stranu teleskopický systém je levnější, hodí se však především pro hrubší montáž (větší šrouby), pro šroubování hluboko usazených spojů.

Na požádání připravíme nabídku na podavač EasyDriver vybavený teleskopickým systémem.

Stáhněte si prospekt k podavači šroubů:

Dva typy podavačů EasyDriver

Podavač EasyDriver je k dispozici ve dvou základních provedeních. Typ CA je určený pro ručně vedené montážní šroubováky, typ MCA pro automatizované linky, pro montáže pomocí zastavěných vřeten.

Podavač EasyDriver lze propojit:

  • s pneumatickými montážními šroubováky
  • s elektrickými šroubováky e-Tensil
  • do zástavbového řešení pro montáž spojů pomocí vřeten

V čem je podavač EasyDriver lepší oproti konkurenci:

  • tichý chod: podavač má propracovaný kryt pro tlumení hluku pocházejícího z vibračního hrnce
  • velmi dobré dodací lhůty
  • příznivá cena

Kapacitu podavače lze rozšířit dodatečným zásobníky (tzv. hoppery).

Podavače šroubů – výrazná úspora času a zvýšení produktivity práce. Výrobce udává, že zvýšení rychlosti v šroubování při použití podavače šroubů oproti ručnímu šroubování činí 32 %.

Dělali jsme u nás na servisu malý test a podařilo se nám rychlost zdvojnásobit – berte však tuto zkušenost jako informativní, pracovali jsme pouze na malém vzorku šroubovaných spojů, i tak však byla značná úspora v čase znát.

Monitoring spoje

Montážní šroubovák napojený na podavač EasyDriver lze na vyžádání doplnit o systémy monitoringu spoje. Pro pneumatické šroubováky a šroubováky eTensil doporučujeme kontrolní jednotku TOM, pro elektrická vřetena je v základu například jednotka TCS-B E.

Podavač šroubů a ergonomie pracovního místa

Navrhneme také optimální ergonomii pracovního místa – dodáváme vyvažovací balancéry, pantografy, reakční ramena, poziční systémy TPM.


Řešíte nářadí FIAM? Rádi pomůžeme vybrat vhodné montážní nářadí (pneumatické i elektrické), pobavíme se o možnostech řízení spoje a archivaci získaných dat. Kromě poradenství a dodávek (jsme autorizovaný prodejce značky) nabízíme odborný záruční i pozáruční servis FIAM.

VÍCE INFORMACÍ: Dotahování a průmyslová automatizace

Nebo nás rovnou kontaktujte e-mailem alfavaria@alfavaria.cz, telefonicky +420 485 100 303 (po-pá 7-17 h)

Související články

Utahovací moduly MCA

Utahovací moduly MCA jsou vhodné pro velké série stejných šroubů.   Plug & Play řešení…

Utahovací moduly MCA

Utahovací moduly MCA jsou vhodné pro velké série stejných šroubů.   Plug & Play řešení…
Menu